Centra Medyczne «Twój Lekarz»: WarszawaPoznańWrocławKraków

Trycholog o suchym szamponie

Трихолог о сухом шампуне alt

Suche szampony powracają do mody. Co to za środek? Zawiera składniki szybko wchłaniające nadmiar sebum: mąkę ryżową lub owsianą, skrobię ziemniaczaną, talk, składniki pomocnicze (aromaty, substancje zapachowe, alkohol).

Czy suche szampony są bezpieczne?

Czy suche szampony są bezpieczne? Wszystko zależy od częstotliwości użytkowania. Stosowany raz w tygodniu nie zaszkodzi. Ale jeśli używasz go regularnie, mogą wystąpić niepożądane konsekwencje:

  • można sprowokować lub zaostrzyć przebieg łojotokowego zapalenia skóry, dlatego osoby z takimi problemami nie powinny używać tego rodzaju szamponów, również właściciele suchej skóry głowy nie powinni ich stosować;
  • włosy stracą elastyczność i mogą stać się łamliwe w wyniku wysychania;
  • produkt wnika do mieszków włosowych i przy częstym stosowaniu i nieostrożnym myciu skóry głowy może rozwinąć się stan zapalny mieszków włosowych, który wymaga leczenia.

Suche szampony nie wpływają na wzrost włosów. Nie powodują wypadania włosów ani problemów z porostem włosów. Ale mogą wpływać na wygląd i zdrowie włosów.

Należy pamiętać, że suche szampony nie oczyszczają skóry głowy i włosów – pochłaniają nadmiar sebum, a wszelkie zanieczyszczenia nigdzie nie znikają, dlatego produkt można stosować okazjonalnie, gdy trzeba pilnie odświeżyć włosy. Następnie należy dokładnie umyć skórę głowy, aby usunąć resztki produktu.

Zapisz się na wizytę

    Może Cię zainteresować

    © 2024 Centrum medyczne Poznań — «Twój Lekarz w Poznaniu» | Polityka Prywatności | Polityka Cookies